Advertentie:

Sign in to follow this  
Peter Wouters

Time under tension, een update

Recommended Posts

The-New-Science-of-Time-Under-Tension.jp

Nieuw interessant artikel van Brad Schoenfeld. Er bestaat geen optimale Time Under Tension voor maximale spiergroei. Het concept is iets genuanceerder dan wat algemeen wordt gepredikt.

Een samenvatting.

  1. Time under tension refereert naar de tijd waaronder een spier onder spanning staat. Bij spiergroei denken de meesten aan een TUT van 30 - 60 seconden.
  2. Eerder dan de kijken naar een TUT per set is het beter om te streven naar een totale TUT voor een bepaalde spiergroep gedurende een workout.
  3. Men kan zowel spiergroei verkrijgen met zware sets die enkele seconden duren als met lichte sets van 1 minuut. Zolang men maar voldoende volume accumuleerd.
  4. Als het hoofddoel spiergroei is, dan kan je dit bereiken met 60 - 90 seconden (20 - 30RM per set). Je kan dit doen met ofwel een geperiodiseerd plan of met zware en lichte training in 1 workout.
  5. Vrouwen hebben mogelijk een langere TUT nodig dan mannen.

Bron: https://www.t-nation.com/training/new-science-of-time-under-tension?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=article4199

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Advertentie:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Berichten

    • Hoi allemaal,   Mijn naam is Carmen, 32 jaar en volg een studie. Naast mijn studie ben ik bezig met krachttraining, hoewel ik een tijdje niets heb gedaan, maar nu weer volop aan de slag wil gaan. Ik ben op zoek naar tips, vooral over dieet en hoe andere mensen omgaan met het missen van een training of voeding door drukte. Maar ook wat kan je het beste gebruiken, hoe vaak trainen voor spieropbouw of bijvoorbeeld hoe jullie kijken naar droogtrainen. In het verleden gedaan, maar vind dat het allemaal een dagtaak wordt. Alle advies is welkom!   Groeten,
      Carmen
    • Iemand toevallig een linkje voor een betrouwbare bron? Op internet stikt het van de neppe sites en oplichters.   alvast bedankt    groetjes Jmas
    • De derde week loopt op zijn einde en dat betekent weer een update! Heerlijke week gehad. Qua kracht merk ik nu echt een groot verschil. Ook in de compound oefeningen. Zonder moeite 2 sets, 8 herhalingen met 80kg op de bench gedaan. Het ging wel heel makkelijk, absurd.    Het lichaamsgewicht stijgt ook goed. Zie er voller uit... Steeds sneller honger, waardoor ik makkelijker aan de 4.000 calorieën kom zonder het gevoel te hebben dat ik echt het eten naar binnen moet duwen. Bijwerkingen nog altijd niet aanwezig.    Bijwerkingen: -   Stats: 82.9kg Body-fat: 20.4% Muscle mass: 61,9kg   Compound weights: Aantal trainingsdagen: 5 Deadlift: 2x130kg Squat: 4x90kg  Bench: 2x90kg
  • Sponsors